Fájó döntetlen (videóval frissítve)

Mezőkövesdi KC – Hajdúnánás Robzol 2000 KSE 26-26 (17-15)

Váratlan pontvesztéssel folytatta bajnoki szereplését városunk felnőtt csapata.

Az NBI/B Keleti csoportjának 9. játéknapján a kiesés ellen küzdő hajdúsági gárdát látták vendégül kézilabdázóink Mezőkövesden november 17-én. Az összecsapás esélyese egyértelműen együttesünk volt, hiszen Benisék 6 győzelem és 1 döntetlen mellett mindössze 1 vereséget szenvedtek el, míg a hajdúságiak 1 győzelem kivételével az összes találkozójukat elveszítették. A 13 egységet gyűjtő MKC a 4. helyen állt, míg a 2 pontos Hajdúnánás a 11. pozíciót foglalta el a 12 csapatos pontvadászatban a forduló előtt. Ellenfelünk eddigi egyetlen sikerét a 2. fordulóban aratta, amikor is Póserék a Hajdúböszörmény együttesét múlták felül 22-21 arányban. Az összecsapás elején felváltva estek a gólok, majd csapatunk egy 4-1-es szériát produkált, ennek eredményeként a 9. percben 6-3 állt az eredményjelzőn. A különbség a folytatásban sem változott jelentősen, így a játékrész felénél 9-7-re vezettek a Zsigmond tanítványok. Ezt követően egyre több hiba jellemezte a csapatunk játékát, támadásban és védekezésben egyaránt. Kovács János hiába nyújtott jó teljesítményt a kapuban, a hálóőrről kipattanó lövéseket rendre értékesítették a hajdúsági gárda játékosai, míg a túloldalon Felföldit naggyá tették Trivkovicsék. A döcögős és pontatlan játék eredményeként a látogatók átvették a vezetést a hajrában és az utolsó négy perc 15-13-as nánási előnynél kezdődött meg. A félidő záró szakaszában ismét megrázták magukat Molnárék és egy 4-0-ás periódus után két gólos kövesdi fórral mehettek az öltözőbe kézilabdázóink.
Gyökeres fordulat a második félidőben sem következett be, az MKC képtelen volt elszakadni a szívósan, nagy akarással küzdő hajdúsági gárdától. Együttesünk hat perccel a fordulás után még 19-17-re vezetett, de ezután 7 minutum alatt mindössze egy kövesdi találat született, miközben Kovácsnak ötször is maga mögé kellett nyúlnia, így ismét Nigrinyiéknél volt az előny. 22-20-as vendég vezetés után úgy tűnt helyre áll a rend, ugyanis egy 5-0-ás sorozat után, 25-22-nél kezdődött meg a találkozó záró 8 perce, sőt csapatunk akár négy góllal is megléphetett volna, de  Kleisék nem tudták értékesíteni a lehetőséget, míg az ellentámadásból Csonka találata után kettőre olvadt a különbség. Együttesünk ezután sem tudta felvenni a ritmust, ezért a mérkőzés utolsó két perce Bancsók gólja után döntetlennél kezdődött és Benis hiába szerzett ismét vezetést, a túloldalon Nigrinyi büntetőből egalizált fél perccel a lefújás előtt. Zsigmond György időkérését követően egy szép kövesdi akció végén Zsigmond Ádám rontott ziccert, míg a túloldalon egy kimaradt időn túli szabaddobás mellett Kleis kiállítása jelentett érdemleges eseményt. A kövesdi játékos sportszerűtlen viselkedésért kapott piros lapot. Csapatunk a könnyelmű játékért nagy árat fizetett, hiszen csak egy pontot tudott itthon tartani a bennmaradásért küzdő hajdúsági alakulat ellen. Zsigmond György gárdája a pontvesztés ellenére egy helyet előrelépett a tabellán, miután a Nyíregyháza 31-21-re kikapott Balmazújvárosban. Csapatunk két fordulóval az őszi szezon vége előtt a 3. helyen áll 14 ponttal. Mazákék hátránya 2 pont a listavezető Balmazújváros mögött.

Mezőkövesdi KC - Hajdúnánás-Robzol 2000 KSE 26-26 (17-15)
Mezőkövesd, 600 néző, vezette: Bócz, Wiedemann
MKC: Kovács J. (k), Fekete L. 5, Molnár 4, Benis 3, Kleis 8, Trivkovics 3, Mazák, Nyitrai J., Kovács P. 2, Zsigmond Á. 1. Vezetőedző: Zsigmond György
HKSE: Felföldi (k), Tóth 1, Daróczi, Fehérvári, Tatai 2, Bancsók 6, Bencze, Takács, Nigrinyi 3 (1), Csonka 2, Póser 1, Csuzda 2, Madai, Oláh 3, Debreczeni 6. Vezetőedző: Hadas Sándor
Hetesek: 3/2 ill. 3/1
Kiállítás: 10 ill. 14 perc