Kövesdi győzelem az edzőmeccsen

Mezőkövesd Zsóry SE - Felsőtárkány SC 3-0 (1-0)

Magabiztos győzelmet aratott városunk NB II-es felnőttcsapata a harmadosztályú Heves megyei gárda ellen február 2-án.

A találkozó első félidejében nagy mezőnyfölényben játszottak labdarúgóink, ennek ellenére helyzetet csak ritkán sikerült kialakítani, a masszívan és szervezetten védekező hevesi csapat kapujának előterében. A félidő döntő részében meddőnek bizonyuló fölény ellenére a játékrész közepén Farkas János megszerezte vezetést csapatunknak, miután higgadtan értékesített egy szabálytalanság miatt megítélt 11-est. Véber György együttese a gól után kialakított még 2-3 lehetőséget, de a pontatlan végjáték meghiúsította az előny növelését.

Fordulás után is csapatunk akarata érvényesült és egy szép akció végén Bogdány fejelt közelről a bal alsó sarokba, így a csereként pályára lépő támadó megduplázta a fórt. Tíz perccel később Bagi vette be a tárkányi kaput, azonban a játékvezető les miatt érvénytelenítette a találatot. Labdarúgóink a folytatásban is nagy fölényben futballoztak és többször is gólt szerezhettek volna, ezzel szemben Besenyeiék előtt alig-alig adódott lehetőség a gólszerzésre, ami elsősorban Bagiék védekezését dicséri. A kimaradt lehetőségek után végül Kardos állította be a végeredményt a 43. percben, aki egy jobb oldali szögletet követően szép mozdulattal húzta be a lecsorgó labdát a kapuba.

Mezőkövesd-Zsóry SE - Felsőtárkány 3-0 (1-0)
Mezőkövesd, 100 néző
MSE: Ficsór – Hegedűs (Szabó), Szalai (Lakatos), Kardos, Bényei (Nagy P.), Farkas B. (Bagi), Dobos (Bogdány), Petneházi (Csirmaz), Bognár - George (Kemény), Farkas J. (Hamar). Vezetőedző: Véber György
Felsőtárkány: Kertész P. - Busai, Nagy Cs., Elek, Szűcs - Kaszás, Dorogi, Csoszánszki, Romhányi - Kálmán, Besenyei F. csere: Dér, Balogh, Sebők, Somodi, Kiszely. Vezetőedző: Vígh Ferenc
Gólok: Farkas J. (11-esből), Bogdány, Kardos