Értékes győzelem Orosházán (videóval frissítve)

Orosháza FC - Mezőkövesd Zsóry SE 2-3 (2-1)

Fordulatos és gólgazdag összecsapáson gyűjtötték be a győzelemért járó pontokat labdarúgóink.

A Ness Hungary NB II Keleti csoportjának 23. játéknapján újabb felsőházi rangadó várt Bogdányékra, hiszen együttesünk az 5. helyen álló viharsarki gárda vendégeként lépett pályára április 20-án. A hazaiak kezdték aktívabban a találkozót és már a 2. percben lövésig jutottak, de nem született gól az akcióból. A hazai vezetőgólra nem kellett sokat várni, ugyanis a 8. percben Ács kapott remek labdát, majd a labda átvétele után kapura lőtt. A próbálkozás a kapufáról kifelé pattant, azonban a remekül helyezkedő Tóth közelről a hálóba passzolt.
Labdarúgóink alig három perccel később ledolgozták a hátrányukat, miután Molnár a nagyszerű ütemben kilépő Hamart csak szabálytalanul tudta megállítani a 16-oson belül, amiért a játékvezető azonnal a büntetőpontra mutatott. A 11-est Hamar végezte el, aki higgadtan lőtt az orosházi kapuba. Együttesünk nem örülhetett sokáig, mivel a büntetőből szerzett gól után két perccel ismét a viharsarki szurkolók ugorhattak talpra diadalittasan, amikor is Kerepeczki tört be bátran a 16-oson belülre, majd a középre adott labdát Tóth a kapujából kilépő Szántait megelőzve juttatta a gólvonal mögé.
Futakiék az első negyedóra végén tovább növelhették volna az előnyüket, de Ács 20 méterről leadott lövését Szántai bravúrral kiütötte a léc alól. A következő támadásnál Hamar tört be a 16-oson belülre, de a lövését Molnár hatástalanította. Ezután alábbhagyott a csapatok lendülete. A következő helyzetig egészen a 30. percig kellett várni. Ondrejó remek passza után Tóth fordulásból vette célba a kövesdi kaput, de a lövése elzúgott a kapu mellett.
A második játékrész remekül kezdődött együttesünk számára. A 47. minutumban Petneházi beadásába Varga kézzel ért bele és miután a szabálytalanság a 16-oson belül történt ezért csapatunk ismét büntetőhöz jutott. Az esetet követően a bíró sárga lapot adott a szabálytalankodó hazai játékosnak, aki a második sárga lapja miatt a kiállítás sorsára jutott. A büntetőt ezúttal is Hamar vállalta el és a csatár magabiztosan a kapu jobb oldalába lőtte a labdát (2-2). Tíz perccel később ismét Hamar villant, amikor is a támadó bal felső sarokba tartó lövését Molnár csak óriási bravúrral tudta kiütni a labdát. A 66. minutumban azonban már a hazai hálóőr is tehetetlen volt, miután a csereként „beszálló” Olaszhoz került a labda Hamar beadása után, aki mintegy hat méterről az üres kapuba passzolt. Ezt követően jobbára a két tizenhatos között zajlottak az események, a kapuk nem forogtak veszélyben egészen a 84. minutumig, amikor is Bognár közeli lövése kerülte el kevéssel az orosházi kaput. A 86. percben ismét villant a piros lap, miután Kemény csapott össze Makrával és a játékvezető kiállította a fiatal kövesdi támadót. Az eredmény nem változott a lefújásig, így csapatunk nagyon értékes győzelmet aratott a jó erőkből álló és masszív Békés megyei gárda ellen.

Egy pontra a Vasastól

Véber György együttese 42 pontot szerzett 22 forduló alatt, így csapatunk a 2. helyen áll a bajnokságban. A listavezető Vasas az Újpest tartalék csapatának vendégeként 1-1-es döntetlent játszott, ennek eredményeként már csak egy ponttal vezetik a tabellát csapatunk előtt.
Labdarúgóink legközelebb a DVSC tartalékcsapatát látják majd vendégül városunkban. A Mezőkövesd Zsóry SE – DVSC-DEAC összecsapás április 28-án, vasárnap 17 órakor kezdődik a Városi Sportpályán.