Két edzőmeccs – Bajnoki rajt: szeptember 4-én (videóval frissítve)

Mezőkövesdi KC - Kőnig-Trade Balmazújvárosi KK
25-24 (13-13)

Gőzerővel készül az első osztályú pontvadászat küzdelmeire a Mezőkövesdi KC felnőtt csapata. Kézilabdázóink az elmúlt héten két edzőmérkőzést játszottak le a felkészülés jegyében.

Egy győzelmet és egy vereséget jegyeztek Avar György tanítványai a múlt héten megrendezett összecsapásokon. Csapatunk július 17-én kezdte meg a ráhangolódást az élvonalbeli bajnokságra, így Dobóék túl vannak a felkészülés első felén. A fizikai felkészítés monotonitását először a múlt héten törték meg Feketéék, akik az NB I/B-s Balmazújvárossal csaptak össze augusztus 6-án. A nem titkoltan feljutásra pályázó és a cél érdekében jelentősen megerősített hajdúsági gárda elleni találkozó jó erőfelmérőnek ígérkezett. A mérkőzés nagy részében kiegyenlített játékot láthatott a Városi Sportcsarnokba kilátogató mintegy 250 néző. Az első percekben fej-fej mellett haladtak a csapatok, így az 5. percben 2-2 állt az eredményjelzőn. Ezt követően Füzesi Ferenc gárdája kapta el a fonalat, melynek eredményeként a látogatók 6-4-re megléptek. Kézilabdázóink azonban gyorsan összekapták magukat és egy 5-0-ás sorozattal válaszoltak az újvárosi gólokra, így a 16. percben 9-6-os kövesdi vezetésnek örülhettek a drukkerek. Az MKC lendülete azonban nem tartott sokáig, ugyanis Salamonék a 20. percre eltüntették a hátrányukat (10-10). A játékrész további részében egyik csapat sem tudott ellépni a másiktól, így döntetlen állásnál vonulhattak pihenőre a felek.

Kiegyenlített félidő

A játék képe fordulás után sem változott. Az MKC góljaira gyakorlatilag mindig volt válaszuk Fülekiéknek, így 1-2 gólnál nagyobb különbség nem alakult ki a csapatok között. A 36. minutumban 16-15, míg a félidő felénél 19-18-ra vezettek Trivkovicsék. A nagy küzdelemben egyre inkább kiütközött a fáradtság a játékosokon, ami a helyenként akadozó játék mellett az egyre sűrűbben előforduló kiállításokban is megmutatkozott. A második félidő derekán Fekete megkapta a harmadik kétperces büntetését is, amiért a kövesdi átlövő számára idő előtt ért véget a találkozó. A lefújás előtt tíz perccel 21-19-es, míg öt perccel később 23-21-es előnyben voltak Molnárék. Füzesi Ferenc csapata összekapta magát az utolsó percekben és a látogatóknak egyenlíteniük is sikerült a hajrában. Az utolsó szó azonban együttesünké volt a mérkőzésen, akik nagy küzdelemben végül kiharcolták a győzelmet.

PLER Budapest - Mezőkövesdi KC 35-27 (17-11)

Elveszítették a második edzőmérkőzésüket kézilabdázóink az első osztályú PLER vendégeként augusztus 9-én. A fővárosban megrendezett összecsapáson a hazaiak kezdtek jobban, akik elsősorban indításokból szereztek gólokat és gyorsan megléptek 3-0-ra. Csapatunk tompán sok hibával játszott, ennek eredményeként állandósult a vendéglátók 2-3 gólos előnye. Az MKC szívós munkájának és javuló védekezésének köszönhetően felzárkózott, sőt hat perccel a szünet előtt egyenlített (11-11). Az első félidő záró periódusa azonban nagyon rosszul sikerült csapatunk számára, így a PLER hat gólos előnyre tett szert a félidő végéig.
Az első játékrész rossz végjátéka meghatározta a második félidő menetét. Fordulás után csapatunk megpróbált felzárkózni, de 4-5 gólnál jobban nem tudta megközelíteni a frissebben és ötletesebben játszó hazai együttest. A vendéglátók a második félidő egyes periódusaiban közel 10 gólos előnyben voltak, melyet gyakorlatilag a mérkőzés végéig megőriztek. Csapatunk két nagyon hasznos felkészülési mérkőzésen van túl, amely jól szolgálta a felkészülést a bajnokságra.
Három edzőmeccs a héten

Kézilabdázóink számára folytatódik a ráhangolódás a bajnokságra, melynek keretében Gyurisék az edzések mellett három edzőmérkőzést is le fognak játszani ezen a héten. Csapatunk az első találkozót hazai környezetben fogják megvívni, méghozzá a PLER ellen augusztus 15-én, csütörtökön 18 órától. Avar György tanítványai egy nappal később egy csarnokavató felkészülési tornán vesznek majd részt Balmazújvárosban. Az augusztus 16-án és 17-én megrendezésre kerülő megméretésen csapatunk mellett a házigazda Balmazújváros, az NB I-es Gyöngyös és a román első osztályú Torda lesz érdekelt.

Felkészülési mérkőzések időpontjai:

MKC – PLER-Budapest  augusztus 15. (csütörtök) 18:00

augusztus 16-17 (péntek-szombat) Balmazújváros
Balmazújváros – MKC péntek 19:00
helyosztó mérkőzés: (Torda vagy Gyöngyös) szombat 10:30 vagy 12:00

Szeptember 4-én rajtol a bajnokság

Elkészítették az első osztályú bajnokság menetrendjét a Magyar Kézilabda Szövetségben. A sorsolás értelmében kézilabdázóink szeptember 4-én lépnek először pályára, méghozzá a tavalyi 4. Tatabánya vendégeként. Avar György csapata egy héttel később Magyarország legerősebb együttesét, az MKB Veszprémet látja vendégül. Három nappal később rendezik meg a keleti presztízsrangadót Gyöngyösön. A bajnokság első felében érkezik a Pick Szeged Mezőkövesdre. A találkozó időpontja november 9-e lesz. Az év utolsó bajnoki összecsapását december 14-én, Orosházán fogják lejátszani Gyurisék, míg a „tavaszi” szezon első találkozóját január 14-én rendezik meg Balatonbogláron, ahol a Magyar junior válogatott ellen lépnek majd pályára kézilabdázóink. Az alapszakasz utolsó fordulójában a Szeged látja vendégül csapatunkat március 8-án.

Az MKC bajnoki menetrendje:

Tatabánya - Mezőkövesd (szeptember 4.), 18:00 (junior 16:00, ifi 14:00)
Mezőkövesd - Veszprém  (szeptember 11.), 18:00 (junior 16:00, ifi 14:00)
Gyöngyös - Mezőkövesd (szeptember 14.), 18:00 (junior 16:00, ifi 14:00)
Cegléd - Mezőkövesd (szeptember 20.), 18:00 (junior 16:00, ifi 14:00)
Mezőkövesd – Orosháza (szeptember 28.), 18:00 (junior 16:00, ifi 14:00)
Vác – Mezőkövesd (október 2.), 18:00 (junior 16:00, ifi 14:00)
Mezőkövesd - Győr (október 5.), 18:00 (junior 16:00, ifi 14:00)
Balatonfüred - Mezőkövesd (október 11.), 18:00 (junior 16:00, ifi 14:00)
Mezőkövesd - PLER (október 19.), 18:00 (junior 16:00, ifi 14:00)
Csurgó - Mezőkövesd  (október 26.), 18:00 (junior 2013. október 27. 16:00, ifi 14:00)
Mezőkövesd - Junior válogatott (október 30.), 18:00 (ifi 16:00)
Mezőkövesd - Szeged  (november 9.), 18:00 (junior 16:00, ifi 14:00)
Mezőkövesd - Tatabánya (november 16.), 18:00 (junior 16:00, ifi 14:00)
Veszprém - Mezőkövesd (november 26.), 18:00 (junior 16:00, ifi 14:00)
Mezőkövesd – Gyöngyös (december 4.), 18:00 (junior 16:00, ifi 14:00)
Mezőkövesd - Cegléd (december 7.), 18:00 (junior 16:00, ifi 14:00)
Orosháza - Mezőkövesd (december 14.), 18:00 (junior 16:00, ifi 14:00)

2014

Junior válogatott – Mezőkövesd (január 14.), 18:00 (ifi: 15:45), helyszín: Balatonboglár
Mezőkövesd - Vác (február 1.), 18:00 (junior 16:00, ifi 14:00)
Győr - Mezőkövesd (február 8.), 18:00 (junior 16:00, ifi 14:00)
Mezőkövesd - Balatonfüred (február 15.), 18:00 (junior 16:00, ifi 14:00)
PLER - Mezőkövesd  (február 22.), 18:00 (junior 16:00, ifi 14:00)
Mezőkövesd - Csurgó (március 1.), 18:00 (junior 16:00, ifi 14:00)
Szeged - Mezőkövesd  (március 8.), 18:00 (junior 16:00, ifi 14:00)

A mérkőzések jegyzőkönyvei:

Mezőkövesdi KC - Kőnig-Trade Balmazújvárosi KK 25-24 (13-13)
Mezőkövesd, 200 néző
MKC: Kovács J., Kiss O. (kapusok), Gyuris, Dobó 2, Szepesi 2, Grünfelder 6 (1), Kovács P. 1, Benis 1, Molnár 3 (1), Trivkovics 3, Fekete 4, Kurbely 3. Edző: Avar György
BKK: Knezevics (k), Nagy N. 2, Szabó B., Salamon 2, Hajdu 3 (3), Kolep, Pavlovics, Nagy Á., Füleki 3, Temesvári 2, Balázs S., Heiczinger, Dioris 6, Strbac 3, Kovácech 2, Minegász, István P. 1. Vezetőedző: Füzesi Ferenc
Hetesek: 4/3 ill. 3/3
Kiállítás: 12 ill. 14 perc
Kizárva: Fekete L. (három kétperces)

PLER: Szabó P., Váczi (kapusok) – Auth 4 (1), Bak, J. Mikita 1, M. Mikita 1, Rév 8 (3), Szűcs 2, Vancsics, Zsiga 2, Bakos, Marczinkó 2, Scheuring, Szabó R. 3, Kuzman, Kaló, Rédai 1, Varga, Németh 2, Tóth B., Tóth Á. 6, Nagy B. 2. Vezetőedző: Zsiga Gyula
MKC: Kovács J., Kiss O., Sipos (kapusok) – Gyuris 2, Dobó 2, Szepesi, Grünfelder 4, Benis 5, Molnár 4 (4), Trivkovics 2, Fekete 2, Kurbely 5, Bán 1 (1), Nyitrai, Répási. Edző: Avar György
Hetesek: 5/4 ill. 5/5
Kiállítás: 8 ill. 12 perc