Vereség gyenge játékkal (videóval frissítve)

Mezőkövesdi KC – Provident Junior
Válogatott 32-38 (15-18)

Fájó vereséget szenvedett városunk felnőtt együttese az NB I-es pontvadászat hétközi mérkőzésén.

Nem várt könnyű összecsapás a kövesdi kézilabdázókra október 30-án, hiszen a tehetséges fiatalokból álló együttes egyre markánsabb teljesítményt nyújt a bajnokságban, amit az eredményeik egyértelműen alátámasztanak. A junior válogatott első alkalommal indulhatott el a bajnokságban. A juniorok eddig 8 találkozót játszottak le és hat vereség mellett egy-egy győzelmet és döntetlent is fel tudnak mutatni. A bajnokság nagyágyúi a papírformának megfelelően több mint 10 gólos sikert értek el ellenük, viszont a Balatonfüred, a Tatabánya és a Cegléd is alaposan megizzadt a győzelemért ellenük. A PLER csapatát pedig 28-24-re legyőzték a juniorok, míg az MKC elleni találkozó előtti napon Orosházán értek el egy értékes 27-27-es döntetlent. A fiatalok a mérkőzés előtt 3 ponttal a 12. helyen álltak a tabellán.
Kézilabdázóink az elmúlt hetekben egyre jobb formában játszottak, így Dobóék bizakodva várhatták a találkozót. Együttesünk az elmúlt időszakban a pontgyűjtést is megkezdte, így Benisék a Győr és a PLER legyőzése mellett az Orosháza ellen elért döntetlennel együtt összesen 5 ponttal rendelkeztek a mérkőzés előtt, amellyel éppen a Junior Válogatott előtt álltak a tabellán.

Sok hiba

Az összecsapás első gólját együttesünk szerezte, de a látogatók zsinórban négy góllal válaszoltak a kövesdi találatra, így a 8. percben 4-1-es vendég vezetés állt az eredményjelzőn. Ezt követően Dobóék összekapták magukat és alig több mint egy perc alatt kiegyenlítettek (5-5). Ezután pár percig együtt haladtak a csapatok, majd a 17. percben a fiatalok két gyors góllal 11-8-ra elléptek. Együttesünk nagy erőket mozgósított az egyenlítés érdekében, de az MKC elől és hátul is sok hibával játszott, így a három gólos különbség egészen a szünetig megmaradt.

Széteső játék

Fordulás után a 38. percig nem változott jelentősen a játék képe, így Csoknyai István legénysége 22-19-es előnyben volt 20 perccel a mérkőzés vége előtt. Ezt követően viszont az MKC teljesítménye jelentősen visszaesett. Dobóék elsősorban védekezésben halmozták a hibákat, szinte minden vendég akció góllal zárult. Csapatunk elől képtelen volt kompenzálni a gyenge védekezést, így a két gárda közötti távolság folyamatosan nőtt. A juniorok felszabadultan játszottak, míg az MKC görcsösen, átütőerő nélkül kézilabdázott, így a látogatók a 42. percben 27-21-re, míg tíz perccel a lefújás előtt Szeith találata után már 34-24-re vezettek. Együttesünk a mérkőzés záró részében faragott valamelyest a tetemes hátrányból, de a két pont sorsa ekkora már eldőlt. Csapatunk végül „csak” hatgólos vereséget szenvedett a lelkes fiataloktól, de a kapott gólok számát tekintve csak a Balatonfüred ellen zárt rosszabb mutatóval együttesünk, amikor is Feketéék 39-18-as vereséget szenvedtek. A mérkőzés krónikájához tartozik még, hogy hazai oldalon Trivkovics a 44. percben, míg a vendégeknél Bánhidi az 54. percben megkapta a 3. kétperces büntetését, így mindkét játékos számára hamarabb ért véget az összecsapás.

Kézilabdázóink a vereség miatt visszacsúsztak a tabella 12. helyére 5 ponttal. Az MKC előtt álló Vác és a Junior válogatott szintén 5 pontos, míg a Győr, valamint az Orosháza egyaránt 6-6 egységgel rendelkezik.

Jön a listavezető

Csapatunk másfél hetes szünetet követően legközelebb ismét hazai környezetben fog parkettre lépni, méghozzá a kirobbanó formában lévő Pick Szeged ellen. A tiszaparti gárda legutóbb Magyarország legeredményesebb együttesét az MKB Veszprémet fektette két vállra, így 10 mérkőzés után immár egyedüliként a mezőnyben, 100%-os teljesítménnyel áll és vezeti a bajnokságot. A Mezőkövesdi KC – Pick Szeged találkozót november 9-én, szombaton 18 órakor rendezik meg a Városi Sportcsarnokban.

Kupameccs a hajdúságban

Kézilabdázóink a bajnoki mérkőzés előtt a Magyar Kupában is bemutatkoznak.  Feketéék az első osztályba jutásért harcoló Balmazújváros otthonában fognak parkettre lépni november 5-én. A Kőnig-Trade-Balmazújvárosi KK – Mezőkövesdi KC kupatalálkozó kedden 18 órakor kezdődik a hajdúsági városban.

A mérkőzés jegyzőkönyve:

Mezőkövesdi KC – Provident-Junior válogatott 32–38 (15–18)
Mezőkövesd, 400 néző. Vezette: Nagy, Túróczy
MKC: Kovács K. – Benis 4, Djukics 2, Trivkovics 3, Grünfelder 4 (1), DOBÓ 4, Szepesi 3. Csere: Kiss O. (kapus), Gyuris, Bán, Kovács P., Szűcs 2, Kurbely 3 (1), Fekete L. 3, KLEIS 4 (2), Molnár F. Edző: Avar György

Junior válogatott: Borbély – GYENE 10 (4), Pordán G. 1, Törteli 3, Bánhidi 3, FALUVÉGI 5, Kovacsics 2. Csere: Miklós (kapus), NAGY SZ. 7, Vizes 3 (2), Duber K., Szeitl 3, Vaskó 1, Vasvári, Bujdosó, Horváth D. Edző: Csoknyai István
Az eredmény alakulása. 7. perc: 1–4. 10. p.. 6–6. 16. p.: 8–11. 23. p.: 12–15. 37. p.: 18–21. 44. p.: 21–29. 52. p.: 26–35
Hetesek: 8/4, ill. 8/6
Kiállítás: 12, ill. 8 perc
Kizárás: Darko Trivkovics (három kétperces) a 44. percben, valamint Bánhidi Bence (három kétperces) az 54. percben.