Dupla kövesdi továbbjutás (videóval frissítve)

Dupla kövesdi sikerrel zárult a Kézilabda Diákolimpia VI. Korcsoportos Fiú versenyének megyei elődöntő tornája. A Városi Sportcsarnokban megrendezett megméretésen a Szent László Gimnázium és Közgazdasági Szakközépiskola mellett a Széchenyi István Katolikus Szakképző Iskola csapata jutott be a megyei döntőbe november 19-én.

Magabiztos gimisek

A városunkban lebonyolított viadalon a két kövesdi iskola mellett a Diósgyőri-Vasgyári Szakképző Iskola és Kollégium csapata harcolt a megyei döntőbe lépésért, ahová az első két helyezett kvalifikálta magát. A sorsolás szeszélye folytán a mezőkövesdi csapatok már az első találkozón pályára léptek egymás ellen. Az együttesekben mindkét oldalon több olyan játékos lépett parkettre, akik az MKC-ban pallérozódnak, így egy izgalmas, kiélezett és élvezetes mérkőzésre nyílt kilátás.
A találkozó első perceiben szorosan alakult az eredmény, viszont 3-2 után zsinórban ötször találtak a kapuba a gimisek, akik a félidő felénél már hat góllal vezettek. Mint később kiderült, ez a periódus lényegében eldöntötte a pontok sorsát, ugyanis a Szakképző Iskola csapata ezután képtelen volt közelebb férkőzni a végig kiegyensúlyozott teljesítményt nyújtó gimisekhez, akik az első játékrészt követően 17-6-ra vezettek. A második félidőben sem változott a helyzet, a Szent László Gimnázium csapata különösebb megerőltetés nélkül tartotta a tetemes különbséget és teljesen megérdemelten nyerte meg a mérkőzést.

Könnyed siker

A második összecsapáson a gimnázium csapata és a miskolci együttes veselkedett egymásnak. A kövesdiek kiválóan kezdték a találkozót, hiszen villámgyorsan megléptek 3-0-ra, viszont ezt követően a megyeszékhely csapata 5-3-ra felzárkózott. A mérkőzés ezután kísértetiesen hasonlított az első találkozóhoz, ugyanis Panyi Lóránd együttese egy 5-0-ás sorozat után már 10-3-ra vezetett. Az első félidőt követően magabiztos kövesdi előny, számszerűleg 14-6 állt az eredményjelzőn. Kézilabdázóink a folytatásban is nagy fölényben és elől-hátul hatékonyan kézilabdáztak, melynek eredményeként a második játékrész elején 18-8-as fórt harcoltak ki a sokat hibázó miskolci együttes ellen. Ezt követően főként Simon vezérletével feljebb araszoltak a vendégek, de nem tudtak igazán közel kerülni Sallaiékhoz, akik magabiztosan nyerték meg a találkozót, így az utolsó mérkőzés eredményétől függetlenül megnyerték a megyei elődöntő csoportot.

Szép győzelem a sorsdöntő meccsen

A Széchenyi – Vasgyári találkozó a második továbbjutást érő helyről hivatott dönteni.
A nagy tét eleinte rányomta a bélyegét az összecsapásra, hiszen a csapatok óvatosan játszottak. Molnár Ferenc tanítványai 4-2 után 6-5-re vezettek, de az első félidő zárása előtt pár perccel is szoros, 11-9 volt az állás. Bánék a hajrában ritmust váltottak. Csapatunk bátran és felszabadultan kézilabdázott, így Fábiánék egy 5-1-es sorozatnak köszönhetően hatgólos fórral mehettek a szünetre. A miskolci gárda a nagy különbség ellenére nem adta fel a mérkőzést és fordulás után nagy erőket mozgósított a felzárkózás érdekében. A vendégek erőfeszítéseinek meg is lett az eredménye. 18-14 után viszont ismét Kovács Péterék következtek, akik néhány perc alatt 22-15-re alakították az eredményt és innen már nem volt megállás. Molnár Ferenc csapata szép lassan felőrölte ellenfelét és végül nyolcgólos győzelmet aratva szerezte meg a továbbjutáshoz szükséges két pontot.
A tornát tehát a Szent László Gimnázium és Közgazdasági Szakközépiskola csapata nyerte meg 4 ponttal. A második helyen a Széchenyi István Katolikus Szakképző Iskola együttese végzett 2 ponttal, míg a torna 3. helyét a Diósgyőri-Vasgyári Szakképző Iskola és Kollégium együttese szerezte meg. A két mezőkövesdi csapat bejutott a Kézilabda Diákolimpia VI. Korcsoportos Fiú versenyének a megyei döntőjébe.

A mérkőzések jegyzőkönyvei:

Szent László Gimnázium és Közgazdasági Szakközépiskola- Széchenyi István Katolikus Szakképző Iskola 28-20 (17-6)
Mezőkövesd, 150 néző, vezette: Kiss O., Nyitrai Sz.
Szent László Gimnázium: Bartók L. (k), Albecz 1, Hangyel 4, Herczegh 6, Horváth 1, Kiss R. 10 (2), Kovács B. 3, Molnár K., Pásztor Á., Sallai 3 (1), Tordai Z., Üveges. Testnevelő: Panyi Loránd
Széchenyi: Ádám, Popeszkó, Stefanecz (kapusok), Popeszkó, Bán N. 8 (1), Fábián 3, Kovács P. 3, Gyenge 4, Lovász, Nagy G. 2, Vágási, Prodan. Testnevelő: Molnár Ferenc
Hetesek: 4/3 ill. 2/1
Kiállítás: 6 ill. 4 perc

Diósgyőri-Vasgyári Szakképző Iskola és Kollégium - Szent László Gimnázium és Közgazdasági Szakközépiskola 17-25 (6-14)
Mezőkövesd, 150 néző, vezette: Kiss, Nyitrai
Vasgyári Gimnázium: Bendász (k), Kiss M. 4, Tóth G. 3 (1), Szilvási, Simon 8, Tóth B. 1, Kiss R., Ivancsó 1, Kele, Kerekes. Testnevelő: Pecsét Tibor
Szent László Gimnázium: Bartók L. (k), Albecz 3, Hangyel 5, Herczegh 5, Horváth 1, Kiss R., Kovács B. 3, Molnár K. 2 (1), Pásztor Á. 1, Sallai 5 (1), Tordai Z., Üveges. Testnevelő: Panyi Loránd
Hetesek: 1/1 ill. 2/2
Kiállítás: 4 ill. 4 perc

Széchenyi István Katolikus Szakképző Iskola - Diósgyőri-Vasgyári Szakképző Iskola és Kollégium 30-22 (16-10)
Széchenyi: Ádám, Popeszkó (kapusok), Bán N. 11, Fábián 5 (1), Gyenge 4, Kovács P. 7, Lovász 1, Nagy G. 1, Stefanecz 1, Prodan. Testnevelő: Molnár Ferenc
Vasgyári: Bendász (k), Kiss M. 6, Tóth G. 3 (1), Szilvási, Simon 4, Tóth B. 3, Kiss R., Ivancsó, Kele 1, Kerekes 5. Testnevelő: Pecsét Tibor
Hetesek: 3/1 ill. 1/1
Kiállítás: 4 ill. 12 perc