Pont nélkül maradtak (videóval frissítve)

Orosházi FKSE-Linamar - Mezőkövesdi KC
35–24 (19–10)

Vereséggel fejezte be bajnoki szereplését városunk felnőtt csapata 2013-ban. Kézilabdázóink Orosházán maradtak pont nélkül.

Az NB I-es kézilabda bajnokság alapszakaszának 17. fordulójában újabb alsóházi rangadó várt Dobóékra december 15-én. Csapatunk a Cegléd ellen hazai pályán elszenvedett kétgólos fiaskó után a pontszerzés reményében utazott a 9. helyen tanyázó viharsarki együtteshez.

Jó kezdés után visszaesés

Az összecsapás elején a hazaiak játszottak jobban, akik az MKC hibáit kihasználva 5 perc után 3-1-re vezettek. Együttesünk a folytatásban elkapta a fonalat és az első 10 percet követően 5-4-re felzárkózott. Ezt követően ismét a hazaiak vették át az irányítást, melynek eredményeként szép lassan elszakadtak Dobóéktól. Vladdan Jordovics tanítványai a kapuban remekül teljesítő Ivanisevics vezérletével kiválóan védekeztek, míg elől elsősorban Benmiloud, Buday és Németh termelte a gólokat, így 8 minutummal a félidő zárása előtt 14-7-es hazai előny állt az eredményjelzőn. Grünfelderék a hajrában sem tudtak váltani, így Baldáék magabiztos, kilencgólos előnnyel vonulhattak a szünetre. Budayék 19-10-re vezettek 30 perc után.

A játék képe fordulás után sem változott. A hazaiak a fölényes vezetés tudatában lelkesen és felszabadultan kézilabdáztak, míg a túloldalon kézilabdázóinknak semmi sem sikerült. A vendéglátók a játékrész első öt percében egy 5-1-es sorozattal rukkoltak ki, így összesítésben már 13 góllal álltak jobban Dobóéknál. Csaptunk a hátralévő időben valamelyest faragott a hátrányából, de a pontszerzésre nem volt esélye ezen az estén. A hazaiak győzelmüknek köszönhetően jó helyzetből várhatják a tavaszi folytatást, míg az MKC-ra nagyon nehéz idény vár.
Csapatunk 17 mérkőzés után továbbra is a 13. helyen áll a tabellán 5 ponttal.

Folytatás januárban

Együttesünk rövid szünetet követően január 14-én a Provident Junior Válogatott vendégeként lép parkettre bajnoki mérkőzésen. Ezután újabb kéthetes szünetet követően a Vác együttese érkezik majd Mezőkövesdre február 1-jén.

Orosházi FKSE-Linamar - Mezőkövesdi KC 35–24 (19–10)
Orosháza, 500 néző. V: Bacs, Bán
Orosháza: IVANISEVICS – Balda 4 (1), Bali 2, BENMILOUD 6, BUDAY 5 (4), Milovics 2, NÉMETH 8. Csere: Herjeczki (kapus), Raffai 1, Berta 1, MORVA 3, Marics 2, Cifra 1. vezetőedző: Vladan Jordovics
Mezőkövesd: Kiss O. – Benis 4, DUKICS 4, Trivkovics, Szűcs, DOBÓ 6, Szepesi 4. Csere: Kovács J. (kapus), Grünfelder 3 (1), Gyuris, Kleis, Kurbely 1, Bakos, Kovács P., MOLNÁR 1. vezetőedző: Avar György, szakmai tanácsadó: Molnár András

Az eredmény alakulása. 5. perc: 3–1. 13. p.: 8–5. 22. p.: 14–7. 28. p.: 18–10. 39. p.: 24–11. 46. p.: 27–16. 55. p.: 33–20
Kiállítások: 12, ill. 14 perc
Hétméteresek: 6/5, ill. 3/2