A fiatalok győztek (videóval frissítve)

Provident-Junior Válogatott  – Mezőkövesdi KC
28-25 (15-10)

Háromgólos vereséget szenvedett városunk felnőtt csapata az év első tétmérkőzésén. Együttesünk a tehetséges fiatalokból álló Junior Válogatott vendégeként maradt pont nélkül.

Skaliczki László csapata alig több mint egyhetes közös munka után élesben tesztelhette le a tudását és felkészültségét az NB I-es kézilabda bajnokság 18. találkozóján január 14-én. Kézilabdázóink egy balmazújvárosi felkészülési tornával a hátuk mögött várhatták a balatonboglári mérkőzést, ahol az MKC egy győzelmet (Torda ellen 32-25) és egy vereséget könyvelhetett el (Balmazújváros 25-28).
A juniorok az alapszakasz első felében gyenge teljesítményt nyújtottak, de ezt követően egyre többször tréfálták meg ellenfeleiket. Kézilabdázóinknak is akadt törleszteni valója Csoknyai István gárdája ellen, hiszen Leimeterék 38-32-es győzelemmel távoztak Mezőkövesdről novemberben. A két csapat közül Hornyákék álltak jobban a találkozó előtt, miután a Junior-Válogatott 7 pontot, míg az MKC 5 egységet gyűjtött az eddig lejátszott bajnoki összecsapásokon.

Jól hajráztak a hazaiak

A mérkőzés első találatát Benis szerezte, azonban a juniorok gyorsan megfordították az eredményt és állandósították a vezetésüket. Együttesünk játékosai közül csupán Benis tudott a kapuba találni az első játékrész feléig, de a szélső három góljára a hazaiak hat találattal válaszoltak, így a 14. perc végén 6-3-as junior válogatott vezetés állt az eredményjelzőn. A mérkőzést mindkét oldalon sok technikai hiba jellemezte, ennek ellenére az MKC Kurbely és Trivkovics góljaival 6-5-re felzárkózott, viszont egyenlíteni nem sikerült. Skaliczki László a juniorok 8-6-os előnyénél időt kért. A taktikai szünet nem lendített a csapat játékán, a hazai gárda ugyanis megőrizte 1-2 gólos előnyét a félidő hajrájáig. Csoknyai István a 25. percben 11-10-es állásnál rendelte magához a csapatát és a fiatalok ezt követően gyorsan és pontosan játszottak. Leimeterék a jó játék eredményeként ötgólosra duzzasztották előnyüket az első felvonás végére.

Hektikus játék, hazai öröm

Fordulás után Trivkovic talált be elsőként a kapuba, de a kövesdi beállós találatára Pásztor révén válaszoltak a vendéglátók. Ezt követően az MKC játszott jobban, így Skaliczki László tanítványai a 37. percben 17-14-re felzárkóztak. A jó periódus viszont csak rövid ideig tartott, ezért Dobóék nem tudtak közelebb férkőzni a szívósan és harcosan játszó Tóthékhoz. Ezt követően ritkán látható hullámzás jellemezte játékot. Az első játékrésztől lényegesen nagyobb iramba zajló félidőben magukra találtak a hazaiak és egy 4-1-es sorozat után 21-15-re vezettek, melyre az MKC rövid idő alatt egy 3-0-ás periódussal vágott vissza. Ezt követően egy újabb 4-1-es hazai roham, majd egy kövesdi 3-0-ás széria következett, így 8 perccel a találkozó vége előtt 25-22-re módosult az eredmény. Együttesünk azonban ezúttal sem tudta megtörni a jeget, így Dukicsék nem tudtak három találatnál közelebb araszolni ellenfelükhöz. A hajrában mindkét oldalon nagy rohanás vette kezdetét, viszont a különbség nem csökkent a csapatok között. Az MKC nagy akarással, de sok hibával játszott, így kézilabdázóink a kövesdi fiaskó után ismét kikaptak a Junior Válogatottól. A vereség ellenére a találkozó nagyon jól szolgálta együttesünk felkészülését a bajnokság további mérkőzéseire. Csapatunk 5 ponttal továbbra is a 13. helyen áll a pontvadászatban.

Folytatódik a ráhangolódás

Az MKC a bajnoki találkozó után folytatja felkészülését az alapszakasz hátralévő találkozóira. Grünfelderék az edzések mellett még egy edzőmérkőzést fognak lejátszani ezen a héten. Csapatunk az NB II-es Kalocsa gárdáját látja vendégül Mezőkövesden. A találkozó január 16-án, csütörtökön 11 órakor kezdődik a Városi Sportcsarnokban.

Provident-Junior Válogatott - Mezőkövesdi KC 28-25 (15-10)
Balatonboglár, 150 néző, vezette: Dr. Kozák Áron, Wenzel Tamás
Junior válogatott: Kisék, Borbély (kapusok) - Hornyák 4, Priczel, Nagy B., Pásztor M. 6, Horvácki, Vizes 1(1), Tóth B. 5, Zakics 1, Fekete B. 1, Nagy Sz. 4, Leimeter 2, Horváth D. 1, Ligetvári, Szeitl 3. Szövetségi edző: Csoknyai István
MKC: Kovács J., Kiss O., Sipos (kapusok) - Bakos 1, Grünfelder 2, Dukic 2, Répási Norbert, Nyitrai J., Bán N. 2, Kurbely 2, Molnár 2, Trivkovic 5, Dobó 4, Benis 5 (1). Vezetőedző: Skaliczki László
Hetesek: 2/1 ill. 2/1
Kiállítás: 8 ill. 10 perc