Tisztes helytállás (videóval frissítve)

Mezőkövesdi KC – Csurgói KK 25-27 (10-17)

Kétgólos vereséget szenvedett városunk felnőtt csapata a Csurgótól a bajnokság hétvégi találkozóján hazai pályán. Együttesünk összességében tisztesen helytállt a bronzérmes helyen tanyázó somogyi gárdával szemben.

Skaliczki László tanítványai teher nélkül léphettek pályára az NB I-es kézilabda bajnokság alapszakaszának utolsó előtti játéknapján, ugyanis Molnárék a dobogó alsó fokán álló Csurgót fogadták március 1-jén. Az összecsapás esélyese egyértelműen a vendég gárda volt, miután Gazdagék 33, míg az MKC 11 ponttal állt a 23. forduló előtt.

A találkozó elején óvatosan játszottak a csapatok, emiatt az első gólra közel négy percet kellett várni. Ezt követően is elsősorban a két gárda védekezését lehetett dicsérni, amit jól mutat, hogy 10 perc után mindössze 2-4 állt az eredményjelzőn. A látogatók azonban felpörögtek a folytatásban. Imre Vilmos együttese kihasználta az MKC hibáit, így a dunántúliak Kiss remek védései ellenére a félidő felénél 8-3-ra vezettek. Kézilabdázóink nagy becsvággyal játszottak és a szívós munkának köszönhetően egyetlen találatra felzárkóztak. Az utolsó öt perc mindössze 11-10-es csurgói vezetésnél kezdődött, viszont Szőllősiék a hajrában megrázták magukat. A látogatók kíméletlenül kihasználták az MKC hibáit és Gazdag vezérletével egy 6-0-ás sorozatot produkáltak, ami után jelentős előnnyel vonulhattak pihenőre.

Huszáros kövesdi hajrá

Fordulás után azonnal góllal nyitottak a látogatók, de ezután közel 10 percig nem találtak a kövesdi kapuba, miközben Kovács még két büntetőt is hatástalanított. Csapatunk a kiváló védekezés ellenére nem tudott jelentősen faragni a hátrányából, ugyanis Benis két találata mellett csak Bakos lövése jutott át a gólvonalon, így 40 perc után 18-13-as csurgói előnyt mutatott az eredményjelző. Leléék ezt követően zsinórban négyszer zörgették meg a hálót, amivel gyakorlatilag eldöntötték az összecsapást (45.p: 13-22). Skaliczki László csapata azonban egy pillanatra sem adta fel a mérkőzést, ennek eredményeként az MKC egyre közelebb lopózott ellenfeléhez. Kézilabdázóink óriási akarással játszva a találkozó záró perceiben egy 6-1-es sorozatot „vágtak ki”, így mindössze két góllal maradtak alul a bajnokság egyik legerősebb csapata ellen. Az összecsapáson Benis és Gazdag külön gólpárbajt vívott, amit az MKC szélsője nyert meg 11-9 arányban, így a PLER ellen is 11 gólt „szóró” kövesdi kézilabdázó lett a találkozó legeredményesebb játékosa. Együttesünk az első játékrész hajráját leszámítva méltó ellenfele volt a bajnokság 3. helyezettjének, ami mindenképpen biztató a közelgő alsóházi rájátszás előtt. A találkozó krónikájához tartozik, hogy a csurgói Borsos Tamás számára idő előtt ért véget a találkozó, miután a második félidő derekán megkapta a 3. kétperces büntetését.

Szegeden zárnak

Dobóék az alapszakasz záró körében a jelenleg listavezető Pick Szeged gárdájához látogatnak. Az összecsapás március 8-án, szombaton 18 órakor kezdődik a tiszaparti városban.

Mezőkövesd, 500 néző. V.: Hargitai, Markó.
Mezőkövesd: Kiss O., Kovács J. (kapusok), Bakos Á., Bán, Benis 11 (6), Cuzic 2, Dobó 3, Dukic, Grünfelder, Kurbely, Molnár F., Pavlovic 1, Radnics, Szepesi 5, Tóth B., Trivkovic 2. Vezetőedző: Skaliczki László.
Csurgó: Wyszomirski, Balogh, Miklós (kapusok), Aguirrezabalaga 2, Borsos 1, Döme, Gazdag 9 (2), Grebenár 1, Herbert, Lele, Nagy M. 1, Oláh 1, Országh 1, Pukhouski 2, Savic 3, Szöllősi 6. Vezetőedző: Imre Vilmos.
Kiállítások: 10, ill. 12 perc
Hétméteresek: 6/6, illetve 4/2