Vereség a rangadón

Mezőkövesdi KC – B. Braun Gyöngyös 33-35 (14-20)

Izgalmas és változatos küzdelemben maradt pont nélkül városunk felnőtt csapata a Gyöngyös ellen lejátszott szomszédvári presztízsmérkőzésen. (Fotó: Mezőkövesdi KC)

Nagy iramú, nyílt sisakos összecsapást játszott egymással az MKC és a Heves megyei együttes a K&H férfi kézilabda liga 8. fordulójában október 30-án.
Az összecsapás első félidejében nagyon rosszul játszottak kézilabdázóink. A Molnár-fiúknak elsősorban védekezésben akadtak problémái, ennek következtében a vendégek a játékrész derekán már 9 góllal, 17-6-ra vezettek.

IZGALMAS HAJRÁ Fordulás után megrázta magát az MKC. Csapatunk védekezésben és támadásban is jelentősen feljavult és negyedóra alatt szinte teljesen eltűnt a hátrányunk (45.perc: 24-25). Az utolsó negyedórában szinte végig fej-fej mellett haladtak a felek, viszont a hajrát a vendégek bírták jobban, így elvitték a pontokat városunkból. Az összecsapáson a gyöngyösiek közül a 11 gólos Lele, míg csapatunkból a 10 találatot szerző Szepesi nyújtott kiemelkedő teljesítményt.
– A védekezésünk katasztrófa volt az első játékrészben, a kapust nem tudtunk segíteni, a vendégek sánc nélkül, nagy szögekből és ziccerekből is lőhettek kapura. A második félidőben valamelyest sikerült ezeket kiküszöbölni, viszont ekkora előnyt nem lehet adni egy csapatnak sem – mondta a lefújás után Szepesi István.
Kézilabdázóink továbbra is a 14. helyen állnak a tabellán 2 ponttal.

BAJNOKI ELőTT LIGAKUPA Az MKC legközelebb november 12-én lép pályára a bajnokságban, amikor is a közvetlen rivális Orosházi FKSE-Linamar érkezik városunkba. Az összecsapás 18 órakor kezdődik majd a Városi Sportcsarnokban. A bajnoki mérkőzés előtt 14 órától véradást szerveznek, melyre a klub szeretettel vár minden véradót.
Együttesünk a a jövő héten bemutatkozik a Ligakupában. Kéziseink november 2-án, szerdán 18 óra 30 perctől a PLER-Budapest vendégeként fognak játszani, majd november 5-én, szombaton 18 óra 15 perctől Cegléden lépnek parkettre.

2017. január 29. vasárnap 18:00 Váci KSE - Mezőkövesdi KC

Mezőkövesdi KC–B.Braun Gyöngyös 33–35 (14–20)
Mezőkövesd, 800 néző. V: Kékes Cs., Kékes P.
MKC: Holló – Vaskó 6, Vukics 1, Radnics 2, Trivkovics, Lókodi 5, Szepesi 10 (5). Csere: Kovács J. (kapus), Kiss R. 3, Szelvaszjuk 5, Gulás, Kovács B. 1, Nagy N., Grünfelder, Pordán. Edző: Molnár Ferenc
Gyöngyös: Hudák – Országh 3, Oliveira 6, Hegedűs 6, M. Mikita, Juhász K. 1, Kovacsics 1. Csere: Ivanisevics (k), Lele 11 (3), Duris 2, Rasics, Reznicek 3, Sipeki, Mester, Németh T. 1, Urbán 1. Edző: Debre Viktor
Hetesek: 5/5, ill. 4/3
Kiállítások: 8, ill. 12 perc
Kizárás: Országh (56. perc, három kétperces után)