Kevés volt a jó hajrá

Mezőkövesdi KC – Varioauto Pécs KC 32-36 (12-22)

Kilencedik mérkőzésén is vereséget szenvedett városunk felnőtt kézilabdacsapata.
A Budapest Bank Férfi Kézilabda Liga fordulójában megrendezett alsóházi rangadón a tabella két utolsója küzdött meg a bajnoki pontokért Mezőkövesden október 22-én.

Molnárék nagyon rosszul kezdték a mérkőzést. Kézilabdázóink 2-2-es döntetlen után zsinórban három gólt kaptak, ekkor Rosta István időt kért. A megbeszélés nem segített, ugyanis a baranyai csapat tovább növelte a különbséget. A félidő felénél már 12-5-ös vendégelőnyt mutatott az eredményjelző. A folytatásban is nőtt a távolság a két együttes között, így Kekezovicsék a 22. percben már tíz góllal, 17-7-re vezettek. A hitehagyottan és rengeteg hibával játszó MKC még kettős és hármas emberelőnyben sem tudott feljebb zárkózni, így a vendégek egészen a félidő végéig megőrizték a jelentős fórjukat.

Fordulás után Korsósék két gyors góllal feljebb zárkóztak, de Szögiék gyorsan visszaállították a két számjegyű különbséget. A félidő derekán jött el a mélypont az összecsapáson, miután kétszer is egy tucatnyi találattal vezettek Hudákék. A találkozó utolsó 10 percének 10 gólos előnnyel vágtak neki a vendégek, de Szepesiék kis híján elherdálták a jelentős fórt. A lélekben talán már győzelmet ünneplő pécsiek teljesítménye jelentősen visszaesett a hajrában és erre remekül ráéreztek Morváék. Csapatunk öt perc alatt zsinórban hétszer(!) mattolta a dunántúli gárda kapuját, így 3 perccel az összecsapás vége előtt mindössze három találatnyira olvadt a vendégek előnye. A pontszerzésről szőtt álmokat Kekezovics foszlatta szét végérvényesen, miután a hajrában háromszor is bevette a kövesdi kaput, így végül négy gólos baranyai sikerrel zárult az alsóházi rangadó. A találkozó krónikájához tartozik, hogy játékvezetők a hajrában kizárták Lévayt, miután a pécsi játékos begyűjtötte harmadik kis büntetését a mérkőzésen. A látottak alapján teljesen megérdemelt sikert értek el a vendégek Mezőkövesden.

Kézilabdázóink továbbra is az utolsó helyen állnak a tabellán pont nélkül. Bécsiék legközelebb Orosházán játszanak bajnoki mérkőzést október 29-én, szombaton. Az összecsapás 18 órakor kezdődik a Békés megyei településen.

A mérkőzés jegyzőkönyve:

Mezőkövesdi KC–Varioautó Pécs KC 32–36 (12–22)
Mezőkövesd, 800 néző. V: Bonifert, Oláh

MEZőKÖVESD: Holló – Lezák, MORVA 7 (1), KORSÓS 6, Gyuris 6, Fekete 2 (2), Németh 1. Cs: Pallag, Tóth K. (kapusok), Nyikes 1, Bécsi 1, Szabó T., Barta, Rosta M., Molnár F. 3, KUPI 5 (1) vezetőedző: Rosta István

PÉCS: HUDÁK – Papp M. 3, GRÜNFELDER 7, Lévay, Szögi 3, FREY 6 (2), KEKEZOVICS 7 (3). Cs: Bősz (kapus), Szomor, Kurbely 4, Véber, SZEPESI 6, Hajdú, Győri, Szakcsi vezetőedző: Németh Attila

Az eredmény alakulása. 7. p.: 2–5. 11. p.: 4–9. 13. p.: 5–11. 17. p.: 5–14. 22. p.: 7–17. 39. p.: 17–25. 48. p.: 18–30. 56. p.: 28–33. 58. p.: 30–33
Kiállítások: 12, ill. 20 perc+ kizárás (Lévay)
Hétméteresek: 4/4, ill. 6/5