Bravúr a nyitányon (videóval frissítve)

FTC-PLER–Mezőkövesd KC 26–29 (13–15)

Bravúros győzelemmel kezdte meg szereplését városunk felnőtt kézilabdacsapata a tavaszi szezonban. A Budapest Bank Férfi Kézilabda Liga 17. fordulójában a 7. helyen álló fővárosi gárda vendégeként léptek pályára kézilabdázóink február 4-én.

A találkozót Lendvayék kezdték jobban, azonban 2-0-ás hazai vezetés után zsinórban négyszer voltak eredményesek Feketéék. Ezt követően kiegyenlített játékot láthattak a nézők, mindkét oldalon több kimaradt lehetőséggel fűszerezve. A játékrész közepére megfordították az eredményt a hazaiak és a félidő hajrájáig meg is őrizték az előnyüket. A csapatok 13-11-es hazai vezetésnél vágtak neki az utolsó három percnek. Az MKC a hajrában védekezésben, valamint támadásban egyaránt kimagasló teljesítményt nyújtott és 5-1-es szériát produkálva a maga javára fordította az eredményt, így két gólos mezőkövesdi vezetésnél vonulhattak pihenőre a felek.

A második félidőben agresszívebb védekezéssel rukkolt ki Buday Ferenc gárdája. Az MKC védekezése alaposan meglepte Pálosékat, akik több alkalommal is elveszítették a labdát az összeszedetten és nagy akarással játszó együttesünkkel szemben. Kézilabdázóink a remek védőmunkának köszönhetően tartották a fórjukat, azonban a vendéglátók 16-15-re fölzárkóztak a 37. percben. A fővárosi gárda az elrontott kövesdi akció után az egyenlítésért támadhatott, azonban Melus hárította a próbálkozást. Ez a momentum sorsdöntőnek bizonyult, ugyanis ezt követően együttesünk előbb három, majd öt góllal ellépett ellenfelétől, ez elsősorban a hatékony védekezésnek, a labdaszerzéseknek és a jó kapusteljesítménynek volt köszönhető. Zsiga Gyula együttese az utolsó 10 percben mindent megpróbált az egyenlítésért, de nem sikerült feljebb zárkóznia. Az MKC a találkozó záró részében taktikusan és fegyelmezetten játszott, ennek köszönhetően megtartotta előnyét és végül a forduló legnagyobb meglepetését okozva megérdemelten nyerte meg az összecsapást. Kézilabdázóink a győzelemnek köszönhetően megkezdték a felzárkózást a bajnokságban. Együttesünk továbbra is a 12.helyen áll a tabellán 4 ponttal. Bécsiék két ponttal vannak lemaradva az előttük álló Tatától.

Rangadó következik

Csapatunk legközelebb a szomszédvár B.Braun Gyöngyös együttesét látja vendégül Mezőkövesden. A presztízsrangadó február 11-én, szombaton 18 órakor kezdődik a Városi Sportcsarnokban.

Budapest, Pestszentimrei Sportkastély, 200 néző. Vezette: Natkai, Szalay
FTC-PLER: Kominek – Bendó 2, Marczinkó 3, Bak 3, Kocsi, Mikita 2, Pálos 4 (1). Csere: Székely (kapus), MAZÁK 3, KIS G. 6 (2), Lendvay 2, Bakos Gy., Rév, Horváth Cs., Auth 1 vezetőedző: Zsiga Gyula
Mezőkövesdi KC: Tóth K. – Kiss G., Gamrat 4, Bécsi 4, Rossoni 1, FEKETE L. 7, NÉMETH T. 7 (4). Csere: MELUS (kapus), Korsós 3, Rosta M., Morva 1, Szabó T. 1, Gubó, Kupi 1 vezetőedző: Buday Ferenc

Az eredmény alakulása. 7. p.: 2–4. 13. p.: 7–6. 21. p.: 9–10. 27. p.: 13–11. 37. p.: 15–16. 46. p.: 17–21. 55. p.: 21–26
Kiállítások: 4, ill. 10 perc
Hétméteresek: 4/3, ill. 4/4