Vereség a Gyöngyös ellen

29-25-re kikapott a Mezőkövesdi KC felnőtt csapata a HE-DO B. Braun Gyöngyöstől a Liga Kupában.

Jól tartotta magát az MKC az élvonalban szereplő Heves megyei gárda ellen a találkozó elején, negyedóra elteltével 7-6-ra vezettek a gyöngyösiek január 21-én. A folytatásban pontosabban játszottak Konkoly Csaba tanítványai így fokozatosan nőtt a különbség a csapatok között, 30 percet követően ötgólos, 16-11-es előnyben volt az első osztályú együttes. Az MKC fordulás után sem tudott faragni a hátrányból, öt perc elteltével már 21-13 állt az eredményjelzőn. A játékrész második felében azonban védekezésben jelentősen feljavult a kövesdi gárda. Az utolsó 12 percben mindössze egy gyöngyösi gól született, így Drizner Péter tanítványai három találatra felzárkóztak. Ezzel együtt a pontszerzésre nem volt esély, a Heves megyeiek végül négy góllal legyőzték a Mezőkövesdet. A kövesdiek közül Jancsó és Csörgő 5-5 gólig jutott, míg a gyöngyösieknél Gráf 8 találatot szerzett. Az MKC 5 mérkőzés után a 3. helyen áll a csoportban 4 ponttal.

A Mezőkövesdre két tétmeccs vár ezen a héten, január 26-án, szerdán 18 órakor Cegléden bajnoki, míg 28-án, pénteken 18 órakor a DEAC ellen itthon Liga Kupa meccset fognak játszani.