Bravúros győzelem

29-27-re nyert a Mezőkövesdi KC felnőtt csapata a Ceglédi KKSE vendégeként a bajnokságban.

Nagyon fontos mérkőzés várt a kövesdi kézisekre, akik a decemberben elhalasztott NB I./B-s bajnoki találkozót pótolták január 26-án Abonyban.  A felsőházi rájátszás szempontjából nagy jelentőségű összecsapás rendkívül szorosan alakult, az első negyedórát követően 7-7 állt az eredményjelzőn. A folytatásban is kiegyenlített volt a mérkőzés, gyakorlatilag fej-fej mellett haladtak a csapatok, ennek eredményeként az első félidő 16-16-os állásnál ért véget. Fordulás után az MKC kezdett jobban, Csörgő gólja után a 39. percben már négy góllal, 22-18-ra vezettek Drizner Péter tanítványai és taktikus, fegyelmezett játékkal meg is tudták őrizni az előnyt. A hazaiak Szepesi vezérletével ugyan többször is felzárkóztak két találatra, de ettől jobban nem tudták megközelíteni a kövesdieket, akik a második félidőben nyújtott teljesítményük alapján megérdemelt győzelmet arattak és megszerezték első pontjaikat vendégként az idei bajnokságban.

A Mezőkövesd a fontos sikernek köszönhetően 11 ponttal áll 12 forduló után, mellyel fellépett a felsőházi rájátszást érő 5. helyre a tabellán. Az MKC legközelebb január 28-án, pénteken 18 órakor a Debreceni EAC ellen lép majd pályára a Liga Kupában hazai környezetben. (Fotó: archívumunk)