
Komolyzenei koncert
Kapcsolódó képek:
Vissza
Nagy Mátyás mélyhegedű koncertje nyitotta a mezÅ‘kövesdi 101. Jézus Szíve búcsú ünnepét június 16-án.
Nagy Mátyás, a MezÅ‘kövesdi Alapfokú Művészeti Iskola egykori növendéke középiskolai tanulmányait a budapesti Szent István Király Zeneművészeti Szakgimnáziumban végezte el. Ebben az évben pedig a gyÅ‘ri Széchenyi István Egyetem zenei fakultásán szerez diplomát. Nagy Mátyás már többször adott hangversenyt a mezÅ‘kövesdi közönségnek. A június 16-ai eseményen diplomakoncertjét mutatta be a Rendezvényközpontban.
A mélyhegedű koncerten egyebek mellett felcsendült Lukács Pál magyar zeneszerzÅ‘ etűdje, Bach G-moll szólószonátájának Adagio és Fuga tétele, William Walton brácsaversenyének 1. tétele, valamint Jan Kalivoda 6 Nocturnos-ából két tétel.
A zenész játékát zongorán Korompai Ilona, a zeneiskola tanára kísérte a koncerten, míg az est műsorvezetÅ‘je Vinnai Anikó, az intézmény nyugalmazott pedagógusa volt.
hmzs
Kapcsolódó képek:
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
Vissza