Kövesdi siker (is) az Olimpián

Bejutott a legjobb négy közé a magyar felnőtt férfi kézilabda válogatott a londoni olimpián. Nemzeti együttesünkben helyet kapott a Pick Szegedet erősítő mezőkövesdi Zubai Szabolcs, valamint a válogatott szakmai felkészítésében résztvevő Juhász István, az MKSZ szakmai igazgatója.

Válogatottunk roppant nehéz csoportba került, hiszen a világ élvonalához tartozó horvátok, dánok, spanyolok, valamint szerbek mellett, a mindenkire veszélyes Dél-Korea jutott ellenfélül Nagyéknak. Kézilabdázóink a nyitómérkőzésen biztatóan játszottak, miután végig izgalmas csatában csak 27-25-ös vereséget szenvedtek a januárban EB-t nyerő dánok ellen, majd az Ázsia Kupát elhódító koreaiakat 22-19-re múlták felül a Mocsai tanítványok. Az első győzelmet a horvátok (19-26), valamint a spanyolok (22-33) elleni két súlyos vereség követte és ekkor sokan azt gondolták, hogy Zubaiék számára véget fog érni az olimpia, hiszen Illyésék az EB ezüstérmes Szerbia ellen csak győzelem esetén juthattak be a negyeddöntőbe. Együttesünk azonban csattanós választ adott a kétkedőknek, hiszen a 9 gólig jutó Mocsai Tamás vezérletével 26-23-as sikert ért el a sorsdöntő találkozón és ezzel a csoport 4. helyen bejutott a legjobb 8 közé, ahol az A csoportot 100%-os teljesítménnyel megnyerő Izland várt Fazekasékra.

6. Dél-Korea    5    0    0    5    115-140    0 p

Csapatunk a pekingi olimpia ezüstérmesével legutóbb a januári szerbiai EB-n találkozott és Puticsék a rossz emlékű 27-21-es kudarccal zárult összecsapás árnyékában futhattak ki a pályára a negyeddöntőben. A mérkőzés ellenben szenzációsan kezdődött, miután néhány perc elteltével 5-1-es magyar előny állt az eredményjelzőn. Az északi gárda ezt követően magára talált, de 1-2 kivételtől eltekintve folyamatosan magyar vezetésnek örülhettek az arénát szépen megtöltő piros-fehér-zöld színekben pompázó lelkes drukkerek. Kézilabdázóink egészen a mérkőzés hajrájáig vezettek, azonban az utolsó percben fordítottak az északiak, és csak Fazekas kivédett büntetője után, Lékai góljával mentették hosszabbításra a találkozót. A döntetlent és hosszabbítást jelentő gól mindössze három másodperccel(!) a dudaszó előtt született meg. A gárdák nem tudták dűlőre vinni a továbbjutás kérdését a 2x5 perces ráadásban, így 30-30-as állásnál újabb 2x5 percet húztak rá a felek. Ebben a periódusban Mocsaiék végig vezettek és végül heroikus küzdelemben 34-33-ra legyőzték Izlandot, mellyel bejutottak a legjobb négy közé és biztosan éremért küzdhetnek majd a folytatásban!
Iváncsikék legközelebb pénteken lépnek parkettre, ellenfelük a svéd-dán összecsapás győztese lesz a fináléba jutásért!