Győztes búcsú a másodosztálytól (videóval frissítve)

Nyíregyháza-Nyír-Komplett - Mezőkövesdi KC
35-38 (13-22)

Győzelemmel fejezte be bajnoki szereplését az aranyérmes Mezőkövesdi KC felnőtt csapata. Avar György együttese három gólos sikert ért el a szabolcsi megyeszékhelyen.

Az NBI /B-s pontvadászat záró fordulójában az MKC lényegében tét nélkül léphetett parkettre május 18-án. A 22. játéknap egyetlen kérdése az lehetett kézilabdázóink számára, hogy Kleisék veretlenül zárják-e a tavaszi idényt. Az MKC a Gödöllőn aratott 35-29-es sikerével behozhatatlan előnyre tett szert és megnyerte a bajnokságot a múlt héten, így csapatunk felszabadultan, teher nélkül játszhatott a szabolcsi gárda otthonában. A Nyíregyháza ellenben komoly teherrel léphetett parkettre, miután a nyírségiek még versenyben voltak a harmadik helyért. A korábban több évig a Mezőkövesd alkalmazásában játszó Bécsi Jánossal felálló szabolcsiak nem kezdték jól a mérkőzést, annak ellenére, hogy Tarnavölgyi góljával előnybe kerültek az első percben. A hazaiak nem találták az ellenszert kézilabdázóink fegyelmezett védekezése és ötletes támadójátéka ellen, így Trivkovicsék 3-1 után a játékrész felénél már 9-4-re vezettek. Együttesünk a folytatásban különösebb gond nélkül tartotta az 5-6 gólos előnyét, ugyanis Szűcsék felzárkózási kísérletei rendre meghiúsultak. A játékrész hajrájában még egy lapáttal rátettek Feketéék, akik egy 3-0-ás rohammal gyakorlatilag 30 perc alatt rövidre zárták a nyitott kérdéseket.

Izgalmas hajrá
Szöllősiék a második félidő elején egy picit ráijesztettek Gyurisékra, de az alig két perc alatt produkált 3-0-ás hazai szériára a kövesdi „bombázók” szintén 3-0-lal válaszoltak. A találkozó menetét továbbra is együttesünk szabta meg, viszont az utolsó 10 perc küszöbén jelentős fordulat állt be az addig nyugodt mederben folyó mérkőzés menetébe, miután a tetemes kövesdi előny néhány minutum alatt három találatnyira olvadt. Erdősék szárnyalását Avar György időkérése sem tudta megállítani és a talpra állást Fekete végleges kiállítása is megnehezítette, azonban Benis jó ütemben szerzett góljai segítettek átvészelni a hullámvölgyet. Az MKC az összecsapáson végül 10 találatig jutó jobbszélső vezérletével sikeresen túljutott a hullámvölgyön, így együttesünk Nyíregyházán is begyűjtötte a két pontot.

Mindkét fronton megérdemelt siker
Nagy fegyvertény, hogy kézilabdázóink mindössze egyetlen pontot veszítettek el a tavasszal, emellett Feketééket egész évben egy csapat sem tudta felülmúlni idegenben, ami szintén elismerésre méltó teljesítmény. Csapatunk 22 mérkőzésből 18-at vívott meg sikerrel és mindössze négy alkalommal hullajtott el pontokat. Feketééket a három döntetlenen túl csak az Eger tudta megadásra készetetni méghozzá ősszel a 3. fordulóban.
Az MKC végül 39 pontot szerezve lett bajnok a 34 ponttal ezüstérmes helyen záró Balmazújváros előtt. A dobogó harmadik fokán a Törökszentmiklós végzett 32 egységgel, míg a 4. illetve 5. helyen az egyaránt 30-30 pontot szerző Nyíregyháza és Eger osztozott meg.
Az MKC junior csapata 22-22-es döntetlenre végzett Nyíregyházán a zárófordulóban, de már két fordulóval korábban megnyerte a bajnokságot. Molnár Ferenc legénysége 41 ponttal szerezte meg az aranyérmet a 38 pontos Békés és a 32 egységig jutó Törökszentmiklós előtt.

Nyíregyházi KC - Mezőkövesdi KC 35-38 (13-22)
Nyíregyháza, 200 néző, vezette: Heim, Jolántai
NYKC: Gadnai, Tamási (kapusok), Tarnavölgyi 5, Vasas 3, Szűcs 7, Erdős 6, Varga L. 3, Bursac 5, Braun 2, Kovács Á. 3, Szöllősi 1. Vezetőedző: Bartha Dénes
MKC: Tóth K., Sipos (kapusok), Benis 10, Fekete L. 5, Molnár 4, Kleis 7, Trivkovics 4, Kovácech 3, Nyikes 1, Gyuris, Varga A. 1, Fekete D. 1, Répási 2. Vezetőedző: Avar György
Hetesek: 4/3 ill. 2/2
Kiállítás: 4 ill. 20 perc