Humán kapacitások fejlesztése térségi szemléletben – kedvezményezett térségek
Humán kapacitások fejlesztése Bükkábrányban és térségében
Projekt azonosítószáma: EFOP-3.9.2-16-2017-00055
Konzorciumvezető: Bükkábrány Község Önkormányzata
Konzorciumi tagok: Bogács Község Önkormányzata, Egerlövő Község Önkormányzata, Mezőkeresztes Város Önkormányzata, Mezőkövesd Város Önkormányzata, Sály Község Önkormányzata, Szomolya Község Önkormányzata, Tard Község Önkormányzata, Tiszavalk Község Önkormányzata, Mezőkövesdi Kistérségi Szociális Szolgáltató és Gyermekjóléti Központ
Támogatás összege: 423 209 980 Ft
Támogatás mértéke: 100%.
A projekt megvalósítási időszaka: 2017.11-01-2021.11.30.
A projekt tartalmának rövid bemutatása:
A Konzorcium, Bükkábrány Község Önkormányzata vezetésével, a Széchenyi2020 Emberi Erőforrás Fejlesztési Operatív Program keretében „Humán kapacitások fejlesztése Bükkábrányban és térségében” címmel támogatást nyert az EFOP-3.9.2-16 kódszámú „Humán kapacitások fejlesztése térségi szemléletben –kedvezményezett térségek” tárgyú felhívás keretében.
A projekt alapvető célja a felhívással összhangban a területi különbségek és különösen a településméretből adódó társadalmi hátrányok csökkentése a humán közszolgáltatások tekintetében, valamint a minőségi közszolgáltatásokhoz való hozzáférés javítása. A projekt az egyes humán közszolgáltatásokban dolgozók képzettségének javításával az általuk ellátott szolgáltatások minőségét és hatékonyságát hivatott javítani.
A projekt támogatja térségben a gyermekek és tanulók – kiemelten a hátrányos helyzetűek – közneveléshez és felsőoktatáshoz való hozzáférését iskolán kívüli programok megvalósításán keresztül.
További cél a kisgyermekkori nevelés hozzáférhetőségének és az óvodapedagógusok képzettségi szintjének emelése a térségben.
A kiemelt célcsoportja a hátrányos helyzetű, aktív korú lakosság, a fiatal korú lakosság, a helyi közszolgáltatásban dolgozók illetve a potenciális alkalmazottak, továbbá nemzetiségek, etnikumok.
Tervezett tevékenységek:
Szociális színtér: A települési önkormányzatok által fenntartott alapszintű humán közszolgáltatásokban dolgozó szakemberek felmérése és képzése, valamint tanulmányutak szervezése.
Iskolai színtér: A gyermekek személyiség és kompetenciafejlesztése, iskolai és munkaerő-piaci érvényesülésüket elősegítő iskolán kívüli programok megvalósítása, tehetséggondozás, nyelvtanítás. Ösztöndíj támogatás biztosítása 4 éven keresztül, évente 60 gyermek számára. Pénzügyi témahetek és öko-tudatossággal kapcsolatos kirándulások szervezése. Család bevonásával ökonap szervezése.
Óvodai színtér: Óvodapedagógusok számára továbbképzések megvalósítása. A hátrányos helyzetű gyermekek óvodába járását megakadályozó tényezők feltárása, intézkedési terv készítése. Egészségügyi programok, szülők bevonását célzó egészségnap és szülői fórumok lebonyolítása.
Eszközbeszerzés.