Ugrás a tartalomhoz

A tanév mottója: „Jöjjetek, imádjuk az Urat!”

Mezőkövesd hírei

Megkezdődött a tanítás a Mezőkövesdi Széchenyi István Katolikus Technikum, Szakképző Iskola és Gimnáziumban. Ezzel kapcsolatban Kiss Gábor igazgatót kérdeztük.

– Hány diákkal kezdődik meg a 2024/2025-ös tanév az intézményben? 

– Ebben a tanévben 185 diák kezdte meg tanulmányait iskolánkban egy technikumi és három szakképző osztályban. Ez jól tükrözi intézményünk vonzerejét, amely a szakmai képzések széles körének köszönhetően minden évben sikeresen vonzza a tanulókat. Továbbra is várjuk a jelentkezőket a felnőttképzési programokra, amely villanyszerelő, CNC-forgácsoló és hegesztő szakmákra kínál lehetőséget, ezzel is erősítve intézményünk rugalmasságát és elérhetőségét a különböző életkorú és szakmai igényű tanulók számára.

– Milyen szakmákat sajátíthatnak el a tanulók?

– Az iskolánk kiemelkedő kínálatot biztosít a technikumi és szakképző osztályokban egyaránt. A technikumi képzéseink olyan keresett szakmákra készítenek fel, mint a szoftverfejlesztő és tesztelő, turisztikai technikus, mechatronikai technikus, vagy akár a kereskedő és webáruházi technikus. A szakképzésben többek között hegesztő, mezőgazdasági gépész és CNC-forgácsoló képzéseink népszerűek, melyek mind a jelenlegi munkaerőpiaci igényekre reflektálnak, biztosítva, hogy diákjaink a legkorszerűbb és legkeresettebb tudással hagyják el iskolánkat.

– Mit lehet tudni az iskola által kínált egyéb lehetőségekről?

–  Minden tanévben változatos tanórán kívüli foglalkozást kínálunk tanulóinknak. Hatodik éve népszerű a honvéd kadét program, a technikusi osztályokból közel száz tanuló választja a szakköri és tanórai képzést. A délutáni órákban van lehetőség extra sportolásra, az úszásoktatást a városi tanuszodában szervezzük meg. Az iskolai diákönkormányzat minden évben megszervezi a kilencedikes tanulók számára a verébavatót, a tizedik évfolyamosoknak a farsangi mulatságot. Több éves hagyomány, hogy a Kulturális Örökség Napján és a Kutatók Éjszakája programjain vesznek részt a tanulók az egri Eszterházy Károly Katolikus Egyetem szervezésében. Az őszi hétvégi napokon gyalogtúrát szervezünk a környék Mária-útjain. Diákjainkat elkísértük budapesti és kassai városnézésre. Az egyházi ünnepnapok alkalmával kreatív tanteremdíszítő versenyt hirdet a diákönkormányzat. Egerben a Város a város alatt és a Szemfényvesztő kiállítást látogatták meg az előző tanévben, idén kerékpártúra lesz a program. Évente két alkalommal teadélutánt szerveznek a tanulóknak, ahol teázással, nassolással és társasjátékokkal töltenek el egy délutánt az érdeklődő diákok és tanárok. Az iskola diákjait ezen kívül bevonjuk olyan feladatokba is, mint a nyílt napok és szakmai napok szervezésével járó vendéglátás. A turisztika tagozatos tanulók a tanév során rendszeresen szerveznek gasztronómiai napokat. Nagy figyelmet fordítunk tanulóink lelki életének katolikus értékrend szerinti nevelésére. A lelki nevelés és gondoskodás áthatja oktatóink és tanulóink mindennapi életét. Az idei tanév mottója: „Jöjjetek, imádjuk az Urat!” Krisztus szeretetének megélése, megtapasztalása iskolai közösségünkben elsődleges célunk. Hitéleti programjaink egyike a katolikus ünnepnapok. A 9. évfolyamos tanulóknak két napos hittantábort szervezünk Egerbe. Minden évben csatlakozunk az „Egymillió gyermek imádkozza a rózsafüzért” elnevezésű nemzetközi eseményhez, ahol minden tanuló együtt imádkozik. Vízkereszt és hamvazószerda napjait az iskolában emlékezzük meg. Évente több alkalommal osztálymisén vesznek részt a tanulók a Szent László Templomban. A diákönkormányzat közreműködésével több alkalommal is riportot készítünk a Szent István Rádió Hangoló című műsorába.

–  Mi mondható el az iskola pedagógusállományáról és az iskolai telefontilalomról?

– Intézményünk stabil és jól felkészült pedagógusállománnyal rendelkezik, minden pozíciót sikerült betölteni az iskolakezdés előtt. Ez iskolánk szakmai stabilitását és magas színvonalát mutatja, ami hozzájárul diákjaink fejlődéséhez és elégedettségéhez. A telefongóhasználat tekintetében az új rendelet szerint a telefonokat minden nap elején begyűjtjük, zárható dobozokba helyezzük, és biztonságosan tároljuk a nap végéig. Diákjaink megértették és elfogadták az új szabályozást, amely támogatja a koncentrációt és a tanulási folyamatokat, miközben a közösségi interakciókat is előtérbe helyezi.

hmzs

Kapcsolódó hírek