Bővült a térség kerékpárút-hálózata
Fotó: Csendes Szonja
Elkészült a Miskolc-Eger kerékpárút Bogács – Tard – Tibolddaróc szakasza, melyet október 12-én adtak át ünnepélyes keretek között.
A három települést összekötő kerékpárutat az elnyert európai uniós forrásból, valamint a Magyar Kormány többlettámogatásából, összesen 838 millió forintból valósították meg. A három település belterületein belül felfestett, kijelölt kerékpársávokat alakítottak ki, Tibolddaróc és Tard között egy 4,2 kilométer hosszú, meglévő mezőgazdasági út felújításával, aszfaltozásával hozták létrea települések közötti kerékpárutat. Tard és Bogács között a meglévő önkormányzati utak mentén, azok újraaszfaltozásával alakították ki a nyomvonalat.
Az október 12-ei avató eseményen elsőként Csendesné Farkas Edit, Bogács polgármestere köszöntötte a megjelenteket.
Megépült a Bogácsot, Tardot, Tibolddarócot összekötő kerékpárút, amely nagyszerű dolog mindhárom település életében, hiszen mind a három település életében fontos helyet foglal el a turizmus, amelyre az új kerékpárút nagyon jó hatással lesz, tovább erősíti a térség idegenforgalmi vonzerejét: Tibolddarócon a borra épülő, Tardon a matyó hagyományokra, míg Bogácson a gyógyvízre épülő turizmus erősödik meg a beruházás révén – mondta el a településvezető, majd bemutatta a fejlesztés részleteit, zárásként pedig köszönetet mondott Tállai András miniszterhelyettesnek a támogatásért, a Magyar Kormánynak a többlettámogatásért.
Bánné dr. Gál Boglárka, a Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Közgyűlés elnöke köszöntőjét Sir Mark Camendish profi kerékpározó gondolataival kezdte, akit Londonban lovaggá avattak, aki, amellett, hogy a kerékpározás az élete, elkötelezett ezen sport népszerűsítése, az egészséges életmód és a mozgás iránt.
Ki tudná jobban, hogy mit jelent ez a nap a sportolni szeretők számára, mint egy profi sportoló, egy világklasszis. A Tour de Hungary Borsod vármegyei szakaszának győztese pontosan tudja, milyen ezen a csodás vidéken kerékpározni. Ez a nap a sport, a kerékpározás és az egészséges életmód ünnepe. Ez a pillanat nemcsak arról szól, hogy összekötöttük Miskolcot Egerrel ezzel a kerékpárúttal, hanem sokkal többről. Ez egy infrastrukturális és turisztikai fejlesztés egyszerre, amely arról szól, hogy, akik itt kerékpároznak, vármegyénk változatos, értékekben gazdag vidékét is megismerhetik és vendégei lesznek a kerékpárral összekötött településeknek – mondta el a közgyűlés elnöke, aki gratulált a beruházáshoz, illetve azt kívánta, hogy akik itt élnek, jó egészségben és gyakran használják ezt biciklis létesítményt, hiszen a sportolás és az egészséges életmód a holnapért, a jövőért megtett lépés.
Tállai András, miniszterhelyettes, a térség országgyűlési képviselője mondott ünnepi beszédet.
2010-ben már volt erről a kerékpárútról egy tanulmány, majd összefogtak a települések polgármesterei az országgyűlési képviselővel, hogy pályázatot tudjanak beadni a fejlesztés megvalósítása érdekében, amely sikerrel járt és 2018 márciusában aláírták a támogató szerződést. A folyamat nem volt egyszerű, a pályázati forrás mellett többlettámogatásra volt szükség, amelyet a magyar állam támogatott, de a projekt mellé állt a Révész Máriusz által vezetett Aktív Magyarországért felelős Államtitkárság is. Egy újabb nagy fejlesztést, egy újabb nagy értéket hoztunk létre Dél-Borsodban ezzel a beruházással. Bár még nem teljes az Eger és Miskolc közötti kerékpárút, de amint megvalósul, elérjük azt, hogy hazánk első, két megyei jogú várost összekötő kerékpárútja a Bükkalján fog áthaladni – mondta el Tállai András, aki a beruházás turisztikai hozamáról is beszélt.
A miniszterhelyettes zárásként elmondta, hogy korábban átadták a Kisgyőr-Miskolc közötti szakaszt, most a Bogács-Tibolddaróc közötti útvonalat, míg két hét múlva a Szomolya-Bogács közötti kerékpárutat is felavatják.
Az ünnepi gondolatok után Tállai András, Bánné dr. Gál Boglárka és a három polgármester, Csendesné Farkas Edit (Bogács), Kleszó Tibor (Tard) és Nagy Sándor (Tibolddaróc) ünnepélyesen szalagátvágással átadták az új kerékpárutat, melyet ezt követően birtokba vehettek a kerékpárosok.
Az átadót színesítette a Tardi Hagyományőrző Együttes dalcsokra, a Hórvögyi Alapfokú Művészeti Iskola fúvószenekarának előadás, valamint a természeti barangolásról, kerékpározásról szóló versek.
Hmzs
NONPROFIT KFT. 9 db kép