Eredményhirdetés: „Gyerekek és a közlekedés” pályázat
Lezárult a Mezőkövesdi Média Nonprofit Kft. „Gyerekek és a közlekedés” címmel meghirdetett rajzpályázata. A beérkezett 141 alkotás közül négy korcsoportban összesen 12 pályázó kapott jutalmat.
A Mezőkövesdi Média Nonprofit Kft. a „Mezőkövesd–Bükkzsérc kerékpárút kialakítása és a Mezőkövesdi közösségi közlekedés fejlesztése” című pályázathoz kapcsolódóan hirdette meg a rajzversenyét „Gyerekek és a közlekedés” címmel. Az alkotásoknak a kerékpározást, a biztonságos közlekedést, illetve ehhez kapcsolódó élményeket kellett bemutatniuk.
A pályázni négy korcsoportban lehetett: óvodások, általános iskola 1–4. osztály, általános iskola 5–8. osztály és középiskolások.
Összesen 141 munka érkezett be, melyből a legtöbbet, 114 darabot az alsó tagozatos általános iskolások küldték be, míg az óvoda kategóriában 14, felső tagozat kategóriában 5, míg középiskola kategóriában 8 alkotás született.
A különböző technikával készített műveket egy háromfős szakmai zsűri értékelte: Laczkó Pető Mihály festőművész, Murányi József nyugdíjas rajztanár és Hócza-Molnár Zsanett, a kiíró Mezőkövesdi Média Nkft. munkatársa.
A pályázat nyertesei:
Óvodás korcsoport:
I. hely: Sallai Amanda (Dohány úti Tagóvoda, MK)
II hely: Varga Janka Hanna (Dohány úti Tagóvoda, MK)
III. hely: Hüvelyes Lilla (Egri úti Tagóvoda, MK)
Általános iskola alsó tagozat:
I. hely: Kispál Barbara (Mező Ferenc Tagiskola, 4.a)
II. hely: Lukács Levente (Szent Imre Tagiskola, 2.a)
III. hely: Takács Szofia (Mezőkövesdi Alapfokú Művészeti Iskola, 4. o.)
Általános iskola felső tagozat:
I. hely: Orosz Nóra (Mezőnyárád, Boldog Sándor István Katolikus Általános Iskola)
II. hely: Albert Janka (Mezőkövesdi Alapfokú Művészeti Iskola)
III. hely: Fróna Lilla (8. o. Miskolci SZC Szent László Gimnázium és Közgazdasági Technikum)
Középiskola korcsoport:
I. hely: Birinyi Anna (9. C, Miskolci SZC Szent László Gimnázium és Közgazdasági Technikum)
II. hely: Venyige Ádám (11. C, Miskolci SZC Szent László Gimnázium és Közgazdasági Technikum)
III. hely: Fazekas Adrienn (11. C, Miskolci SZC Szent László Gimnázium és Közgazdasági Technikum)
Gratulálunk az alkotások készítőinek, és még egyszer köszönjük a pedagógusok segítségét!
hmzs
Fróna Lilla, Birinyi Anna, Venyige Ádám, Fazekas Adrienn és felkészítő tanáruk, Erdei Ferenc
Gáspár Erzsébet intézményvezető, Takács Szofia, Orosz Nóra, Albert Janka és Tóthné Gáspár Mária felkészítő tanár
Kispál Barbara és Pócsik László tagintézmény-vezető
Lukács Levente
Sallai Amanda és Varga Janka Hanna és Pintér Katalin óvónéni
Hüvelyes Lilla és Csirmaz Györgyné óvónéni
I. helyezett: Birinyi Anna (9. C) alkotása, MSZC Mezőkövesdi Szent
László Gimnázium és Közgazdasági Technikum
II. helyezett: Venyige Ádám (11. C) alkotása, MSZC Mezőkövesdi Szent
László Gimnázium és Közgazdasági Technikum
III. helyezett: Fazekas Adrienn (11. C) alkotása, MSZC Mezőkövesdi Szent
László Gimnázium és Közgazdasági Technikum
I. helyezett: Orosz Nóra (8. o.) alkotása, Boldog Sándor István
Katolikus Általános Iskola, Mezőnyárád
II. helyezett: Albert Janka (5. o.) alkotása, Mezőkövesdi Alapfokú
Művészeti Iskola
III. helyezett: Fróna Lilla (8. B) alkotása, MSZC Mezőkövesdi Szent
László Gimnázium és Közgazdasági Technikum
I. helyezett: Kispál Barbara (4. A) alkotása, Mezőkövesdi Általános
Iskola, Mező Ferenc Tagiskola
II. helyezett: Lukács Levente (2. A) alkotása, Mezőkövesdi Általános
Iskola, Szent Imre Tagiskola
III. helyezett: Takács Szofia (4. o.) alkotása, Mezőkövesdi Alapfokú
Művészeti Iskola
I. helyezett: Sallai Amanda (Delfin csoport) alkotása, Mezőkövesdi
Óvoda-Bölcsőde és Élelmezési Központ, Cseperedő Tagóvoda
II. helyezett: Varga Janka Hanna (Delfin csoport) alkotása, Mezőkövesdi
Óvoda-Bölcsőde és Élelmezési Központ, Cseperedő Tagóvoda
III. helyezett: Hüvelyes Lilla (Napocska csoport) alkotása, Mezőkövesdi
Óvoda-Bölcsőde és Élelmezési Központ, Egri úti Székhely Óvoda